Historia

Nord Ships Group Sp. z o. o. istnieje od ponad 15 lat na polskim rynku stoczniowym. Po kilku latach ciężkiej, rzetelnej pracy zostało otwarte pierwsze biuro na terenie stoczni w Gdańsku. Wykwalifikowanych pracowników było coraz więcej. Zakupiono sprzęt by móc zgodnie z wymaganiami stoczni realizować aktualne zadania. Początkowo firma zajmowała się pracami kadłubowymi oraz innymi pracami stalowymi na terenie stoczni w Gdańsku oraz Gdyni. Wykonywano generalne remonty kadłubów statków, prefabrykowano całe gotowe sekcje nowo budowanych jednostek na rozrastający się sektor Offshore.

W 2012 roku nawiązując współpracę ze wschodnim rynkiem, powstało kilka nowych działów w firmie oraz obszarów działania m. in. wydział rurarski, gdzie początkowo wykonywano tylko remonty oraz przeglądy armatury denno- burtowej. Dość szybko udowodniono Klientom, że i w tej branży nie ma lepszych wykonawców.

W 2014 roku powstał oddział Spawalniczy, gdzie pod okiem wykwalifikowanego Inżyniera Spawalnika, zaczęto szkolić i egzaminować przyszłych spawaczy w tej specjalistycznej branży morskiej. Rozwinięto także wydział kadłubowy oraz rurarski. Wydział rurarski zyskał specjalistyczne zaplecze do przeprowadzania remontów, serwisów oraz modernizacji systemów rurociągowych i armatury.

W 2015 roku rozpoczynano kolejne nowe zlecenia w sektorze Oil & Gas oraz Offshore.

Rok 2018 przyczynił się do nowych wyzwań w zakresie zatrudnienia. Firma powiększyła swoje zatrudnienie o 70% tym samym, podjęła się kilku nowych projektów z branży morskiej. Nawiązano współpracę z kilkoma stoczniami z regionu pomorskiego, gdzie do dziś  pracownicy NSG stanowią większość zatrudnienia w tych zakładach pracy.